poniedziałek, 12 grudnia 2016

Krótkie i długie: upięcia na specjalne okazje - cz.1


  Słyszysz wesele /wigilia / sylwester i włos jeży ci się na głowie? Oczami wyobraźni widzisz jak godzinami próbujesz zakręcić włosy albo elegancko je upiąć? Wszystkie znamy ten problem bez względu na to, jakiej długości włosy mamy. Dlatego właśnie dzisiaj podzielimy się z Wami naszymi własnymi patentami na eleganckie upięcia, który sprawdzą się zawsze, gdy czeka Was wielkie wyjście, albo specjalna okazja. Dwie kolejne propozycje dla posiadaczek zarówno długich jak i krótkich włosów już za tydzień - w sam raz do przetestowania przed świętami Bożego Narodzenia. :)

1. Włosy długie - koczek a'la chignonDo przygotowania tej fryzury niezbędne będą: 

  • gumki do włosów, 
  • grzebień, szczotka, 
  • wsuwki i szpilki fryzjerskie, 
  • wypełniacz do koka
  • opcjonalnie akcesoria do włosów. 


Zaczynamy :)

P.S. Tak tak, pod toaletką siedzi pies :> 1. Włosy dobrze rozczesujemy. Wydzielamy po jednym paśmie z każdej strony - mniej więcej od skroni do ucha - i spinamy pod brodą, tak żeby nie przeszkadzały. Następnie ostrożnie tapirujemy włosy na czubku głowy, wygładzamy i związujemy w koński ogon odrobinę nad karkiem. 

2. Teraz wykonujemy szybką i dziwnie wyglądającą konstrukcję składającą się z gumki i dwóch wsuwek - tak jak na zdjęciu po prawej.

3.  Unosimy kucyk i naszą konstrukcję mocujemy kilka centymetrów ponad gumką, którą już mamy na włosach - a potem dokładnie mocujemy wsuwki zaczepione o gumkę. To bardzo ważne aby konstrukcja była stabilna.
4. Teraz w miejscu, gdzie znajdują się gumki mocujemy wypełniacz. Nasz niestety odbiega swoim kolorem od koloru włosów i potem było trochę problemu z jego dokładnym zakryciem, dlatego właśnie serdecznie polecam zaopatrzyć się w wypełniacz odpowiadający barwie naszych włosów.
5. Okej, najgorsze za nami :) Teraz opuszczamy kucyk i modelujemy go palcami na wypełniaczu, tak by całkowicie go zakryć.
6. Następnie włosy z kucyka upinamy dookoła i pod wypełniaczem. Ta czynność może zająć chwilę i nie ma się co denerwować - czasem wymaga kilku podejść. Jeśli na tym etapie całość zacznie się rozpadać to oznacza, że źle zamontowana została konstrukcja z gumki i dwóch wsuwek a więc trzeba wrócić do tego punktu :)7. Super! Pozostaje już tylko "oswobodzić" pasma przy twarzy i upiąć je z tyłu według własnego uznania. I już. Właściwie wszystko gotowe. Możecie spryskać fryzurę lakierem, poluźnić kilka pasm przy skroniach, a nawet delikatnie je podkręcić. Osobiście podoba mi się wersja z kokardą, bardzo retro!

2. Włosy krótkie - mini koronaDo przygotowania tej fryzury będziemy potrzebować:

  • wsuwek
  • grzebienia lub szczotki

Zaczynamy :)


1. Zaczynamy oczywiście od rozczesania włosów i delikatnego ich podtapirowania na czubku głowy. Robimy przedziałek według uznania, chociaż osobiście uważam, że ta fryzura lepiej wygląda z silnie zaakcentowanym przedziałkiem po prawej lub lewej stronie. Potem bierzemy się do zaplatania. Ja zaczynam od tej strony z której mam więcej włosów. Biorę dwa pasma i przekładam je na zmianę - zaczynając od tego, które jest bliżej skroni. Przy każdym następnym przełożeniu dobieram do przekładanego pasma odrobinę włosów.2. Gdy jestem mniej więcej w połowie głowy - tuż przy karku - przekładam pasma jeszcze kilka razy (już nie dobierając włosów) i przypinam wsuwką do głowy. Zabieram się za zaplatanie tą samą metodą z drugiej strony głowy.3. To już prawie meta. Dobieram wszystkie luźne pasma włosów, a końcówkę zawijam i chowam pod upiętą już częścią. Ta dam! Gotowe :) Uwierzcie, że przygotowanie tego upięcia zajmuje 3 minuty. Na co dzień zwykle czeszę się bez dodatków, ale na święta lubię zakładać opaskę z kokardą. Taka wersja też jest niezła, prawda? :)


Hej, koniecznie dajcie znać, czy próbowałyście, jak wam wyszło i która wersja podoba wam się najbardziej. Swoje fryzury wrzucajcie na Instagrama a potem nas oznaczcie - wpadniemy i polubimy :)
Bądźcie też z nami za tydzień, kiedy to pokażemy Wam elegancką wersję kłosa dla krótkich włosów i upięcie w stylu vintage na długie. Do zobaczenia! ; )

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz