czwartek, 6 października 2016

Prawdziwa królowa wśród męskich dodatków, czyli kilka porad dotyczących much.

Oczywistym jest, że każda Panna Młoda do pełnego, ślubnego look'u potrzebuje nie tylko sukni ale też dodatków. Bardzo często to właśnie one tworzą całą kreację. Odpowiednia biżuteria, bogaty i obszerny welon potrafi nawet ze zwykłej, prostej sukienki "zrobić" stylizację prawdziwej księżniczki. A jak jest z Panami? Czy dobrze skrojony garnitur i koszula to wszystko czego potrzebuje Pan Młody? Oczywiście, że nie. Sama koszula do garnituru wygląda po prostu biednie, no czegoś pod tą szyją brakuje. I tu właśnie czas przedstawić bohaterkę dzisiejszego posta - muchę.

http://krawatimuszka.pl

Jaki materiał najlepiej wybrać?

Oczywiście najlepszy będzie jedwab, ponieważ jest on lekki, wytrzymały i dobrze się układa. Na pewno posłuży przez wiele lat. Oprócz jedwabnych w sklepach można dostać także muchy wykonane z wełny, mikrofibry i poliestru.

http://iamgalla.com

Czy rozmiar ma znaczenie?

W tym przypadku tak. Nie każdy wie, że muchy mają różne długości i kształty. Najczęściej można spotkać 2.5 calowe. Te najpopularniejsze pasują każdemu, także na spokojnie Panowie, nawet będąc niskimi posiadaczami piwnego brzuszka będziecie wyglądać w nich perfekcyjnie. Są jeszcze muszki 3 calowe. Nie da się ukryć, że są one dość spore - polecałabym je zatem naprawdę dużym mężczyznom :)


A co z kształtem? 

Tak jak rozmiarem muszki różnią się też zakończeniami. I tak oto mamy muchy tradycyjne i typu "diamond". Te ostatnie są nieco bardziej nieformalne i casualowe, a co za tym idzie mniej nadają się na takie uroczystości jak ślub. Dla porównania mucha tradycyjna i diamond:

muszka tradycyjna                                                                    muszka diamond


 
http://imprezenty.pl
Kiedy jaka?

Czas poruszyć jeden z najważniejszych kwestii związanych z wyborem muchy, czyli kolor. Barwę muchy można dobrać do dodatków Panny Młodej, tak aby idealnie wkomponować się w jej kreację ale również do kolorystycznego motywu wesela. W tym przypadku wzorki i kolory są jak najbardziej dozwolone. Należy jednak pamiętać, że do smokingu nosimy tylko i wyłącznie muszkę czarną, a do fraka białą.


  
Jak wiązać?

http://krawatek.pl

https://pl.pinterest.com/
Prawda jest taka, że muchy coraz częściej pojawiają się w męskiej modzie ślubnej. Nie ukrywam, iż jestem zwolenniczką tego dodatku. Moim zdaniem jest on elegancki, ale z nutką takiego lekkiego szaleństwa. Stanowi idealną alternatywę dla tradycyjnych krawatów, o których opowiem już niedługo. :)


#feszynkilla #Marika

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz