wtorek, 13 września 2016

Nagie torty

www.fronda.pl
Temat bardzo kontrowersyjny, a jednocześnie "na czasie". W latach 60-tych uprzedniego stulecia doszło do rewolucji zwanej seksualną. To ona miała na celu zmienić mentalność wśród ludzi, podejście do wielu kwestii, także tych związanych z nagością. 
Dlaczego poruszam temat rewolucji omawiając już po raz kolejny problematykę tortów? Nagość jest nieodłącznym elementem naszego życia. W zależności od panujących trendów, mówimy o niej więcej, lub mniej. Media kreują ideały piękna. Dla wielu nagość oznacza piękno. I tak też jest z nagimi tortami, są zwyczajnie-niezwyczajnie piękne.www.pinterest.pl
Co wypada nazwać poezją? Jak nauczano Nas na języku polskim: "utwór literacki pisany wierszem"-powiedzmy ;) Jednak jak się okazuje- poezją może stać się również smak, niepowtarzalne wykonanie i staranność z jaką cukiernik tworzy swoje dzieło sztuki. Ciasta to również dzieła sztuki. Dla wielu tort to zwyczajny biszkopt przełożony masą z kremu, udekorowany kremową falbanką. Jednak w ostatnim czasie tort stał się jednym z ważniejszych gości weselnych! Nie może go zabraknąć. Sztuka sama w sobie. Niezwykła precyzyjność, pomysłowość, a przy tym wyjątkowe umiejętności. Bardzo często mamy skłonność do przesady, lubimy kiedy coś się nie tylko błyszczy, mieni, złoci ale i jest duże, okazałe...chce się krzyknąć głośne WOW!. 


Może nadszedł czas, aby wybrać piękny minimalizm. Nasze kubki smakowe niewątpliwie odczują poezję  smaku, a my zaskoczymy- w nieco inny sposób.
www.stylowi.pl
Przyszły Mężu! Jeżeli kiedyś przeczytasz ten post, wiedz od teraz jak będzie wyglądał nasz tort weselny...postawimy na nagość, nagi tort. ;)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz