piątek, 12 sierpnia 2016

"Welonowy" zawrót głowy, czyli wszystko o ślubnych welonach.

http://bridalmusings.com
Po wiankach przyszedł czas na najpopularniejsze nakrycia głowy Panien Młodych czyli welony. Długie, krótkie, z koronką czy bez... od lat królują w modzie weselnej. Ale jak je właściwie dobrać? Czy tylko na podstawie stylu w jakim jest suknia ślubna? Czy może powinno się także brać pod uwagę sylwetkę Panny Młodej? O tym wszystkim dowiecie się już za chwilę. Serdecznie zapraszam.


Jak zatem dobrać ten odpowiedni? Aby móc odpowiedzieć na to pytanie trzeba najpierw rozejrzeć się co w ogóle dostępne jest na rynku. I tak oto welony można podzielić na: woal (blusher), do ramion (flyaway), do linii biustu, do łokcia, do końca linii dłoni (fingertip), do walca, do podłogi, kościelny (chapel) i katedralny. Istnieją jeszcze welony tzn. royal, ale są one mało popularne.

http://www.przewodnikmp.pl

Flyaway, czyli welon do ramion (ok. 50 cm).


Najdelikatniejsza i zarazem najkrótsza forma welonu. Ozdoba ta jest bardzo kobieca i idealnie sprawdzi się przy sukniach rodem wyjętych z lat 50, 60, czyli rozkloszowanych i odciętych w talii ale, krótkich lub półdługich. Dobrze wpasuje się w stylizację, przy sukience prostej i takiej, która ma zdobienia przy biuście i ramionach. Dlaczego? Odpowiedź jest prosta - nie przykryje tych bogatych i świecących elementów.  Trzeba jednak pamiętać, że tak krótki welon może uwydatnić mankamenty sylwetki Panny Młodej. Odradzałabym zatem tą długość Paniom, które mają problem z szerokimi lub "grubszymi" ramionami i kobietom chcącym zakryć wystający brzuszek.

http://www.bridelle.pl

Welon do linii biustu (ok. 65 cm).


Najbardziej uniwersalna i popularna długość welonu. Moim zdaniem pasuje do każdej sukienki i każdej sylwetki Panny Młodej. Nie za długi, nie za krótki... taki w sam raz :)

http://www.slubnaglowie.pl

Welon do łokcia (ok. 70 cm).


Jako że między welonem do łokcia, a welonem do linii biustu jest tylko (albo aż) 5 cm różnicy będzie on, również pasował każdej sylwetce i sukience. Ja bym jednak poleciała go głównie kobietom, które zdecydowały się na obszerne, odcięte w talii suknie typu princessa. Dlaczego? Welon ten kończy się mniej więcej w linii talii, idealnie zatem ją podkreśli i wyeksponuje.

http://www.lightinthebox.com

Fingertip, czyli welon do końca linii dłoni (ok. 100 cm).


Długość pasująca do każdego rodzaju sukni ślubnej. Idealnie wpisze się w sukienkę skromną jak i bardzo bogatą. W połączeniu z wieloma kreacjami ładnie wysmukli sylwetkę. Jedno zastrzeżenie - nie polecałabym takiego welonu dla Pań marzących o sukienkach półdługich, bo może on optycznie skrócić nogi i całą sylwetkę Panny Młodej.

http://www.printerest.com

Welon do walca.


Jego długości nie da się określić "centymetrowo". Ma być on po prostu dłuższy niż do kolan, ale krótszy niż do podłogi. Tak jak poprzedni, słabo sprawdzi się przy półdługich sukienkach, idealnie jednak przy kreacjach prostych lub tzw. syrenkach. A do jakiej sylwetki go dobrać? Najlepiej będzie wyglądać u drobnych i szczupłych Pań.

http://www.archiwum.allegro.pl

Welon do podłogi.


Jak łatwo się domyślić, powinien on lekko dotykać podłogi. Fajna alternatywa dla kobiet, którym podobają się długie welony, ale niekoniecznie chcące "ciągnąć" zbyt długiego materiału po podłodze. Tak jak poprzednik, najlepiej będzie wyglądał przy prostych sukienkach lub syrenkach. Polecałabym go jednak raczej wysokim Pannom Młodym.

http://www.blogipromise.blogspot.com

Chapel, czyli welon kościelny.


Przede wszystkim jest to odpowiednia długość dla wysokich kobiet. Bardzo dobrze wpasuje się w suknię z trenem. Długi i prosty podkreśli figurę, a bardziej "bujny" i bogato zdobiony zamaskuje mankamenty sylwetki.


http://www.przewodnikmp.pl

 

Welon katedralny.


Baaaardzo długi, piękny, okazały, "ciągnący się" w kościele za Panną Młodą. Zdecydowanie najbardziej efektowny rodzaj welonu. Idealny dla kobiet pragnących ślubu "jak z bajki" i chcących poczuć się w ten wyjątkowy dzień jak prawdziwa księżniczka. Do jakiej sukni pasuje? Na pewno do długiej, prostej z trenem i bogatej princessy.

http://www.planowaniewesela.pl


Mówiąc o welonach należy wspomnieć również o objętościach. W każdym sklepie z modą ślubną można dostać welony: 140 cm, 180 cm i 275 cm. I tak oto:

140 cm -  taki welon nie zakrywa ramion, więc idealnie sprawdzi się przy sukniach, które są bogato zdobione na biuście, ramiączkach - ogólnie na górnych partiach sukni.

180 cm - chyba najbardziej romantyczny, opada na ramiona i przy tym je lekko przykrywa. Idealna propozycja dla kreacji z gorsetem.

275 cm - jako że sam ten welon jest dość obszerny i okazały to najlepiej będzie pasował do sukni prostych i skromnie zdobionych.


http://www.vous.pl
Pamiętajcie zatem:
1. Co za dużo to niezdrowo - jeśli sukienka jest obszerna to welon powinien być skromny i stonowany.
2. Welon nie może przyćmić samej sukienki - to ona powinna być w centrum uwagi.
3. Kolory welonu i sukni powinny być takie same.
4. Welon dobieramy biorąc do uwagę suknię i sylwetkę Panny Młodej.
5. Mając kreację zdobioną przy biuście lub z mocno wyciętymi plecami sugeruję wybór krótszego welonu.
6. Materiały można mieszać - gładkie suknie pięknie wyglądają w połączeniu z koronkowym welonem.Przyszedł czas na myśl końcową. Przyznam się szczerze - ja, #Feszynkilla nie sądziłam, że wybór welonu jest aż tak złożony :)


#feszynkilla#Marika

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz