czwartek, 5 maja 2016

Sylwetkowy poradnik dla mężczyzn, czyli jak dobrze wyglądać.

Kobieta wybierając suknię ślubną, musi mieć na uwadze oczywiście swoje upodobania, ale także rozmiar i typ figury. Jak jest z mężczyznami? Czy można wybrać idealny garnitur nie wiedząc nic o swojej sylwetce? W tym poście postaram się, przedstawić najpopularniejsze męskie sylwetki i przede wszystkim odpowiem na pytanie jak się ubrać żeby wyglądać dobrze.

www.pinterest.com


Typy męskich sylwetek


www.facetemjestem.pl

www.tvn.pl


 Tyczka, czyli szczupły i wysoki

Panowie o tym typie sylwetki powinni dążyć do "poszerzenia" się w ramionach, dlatego idealnym rozwiązaniem będzie marynarka jednorzędowa zapinana na trzy guziki. Ona optycznie powiększy męskie barki. Tyczki powinny stawiać na jasne kolory koszul i krawatów oraz delikatne poziome paski na garniturze, dzięki którym każdy mężczyzna będzie wyglądał na nieco szerszego. Czego zatem unikać? Prążków, które jeszcze bardziej wydłużą sylwetkę i przede wszystkim zbyt ciasnych garniturów, które niestety mocno podkreślą chude ramiona.www.kobieta.interia.plAtletyczne V, czyli wysoki i mocno zbudowany

 Przy tym typie sylwetki idealnie sprawdzi się marynarka zapinana na dwa guziki, jest ona zawsze nieco szersza i ma więcej miejsca na "bicka" :). Dobrym patentem będą również spodnie z mankietami, które nieco wyszczuplą nogę. Czemu mówimy zdecydowane "nie"? Poziomym paskom i prążkom (one podkreślą masę i objętość ciała).

www.gettyimages.com Odwrócone V, czyli niski i krępy

Panowie o tym typie sylwetki mają niewątpliwie problemy z "brzuszkiem". Jak go jednak sprytnie ukryć, aby wyglądać idealnie?  Wystarczy założyć jedno lub dwu-guzikową marynarkę z szerokimi wycięciami między klapami, ponieważ one optycznie wydłużą sylwetkę. Dobra rada - dobieraj marynarki o nieco szerszych ramionach. Jeśli chodzi o spodnie polecałabym raczej te węższe bez mankietów, aby nie skracać niepotrzebnie nóg. Odwrócone V powinno, także unikać pionowych pasków oraz krzykliwych i "pstrokatych" deseni.

 

  Kwadrat, czyli niski i szczupły

Kwadrat powinien wystrzegać się za długich marynarek, bo taka skróci optycznie nogi. Idealna zakrywa pośladki i na tym koniec :). Jak jeszcze można wydłużyć sylwetkę? Jedno słowo - szlice, czyli dwa rozcięcia znajdujące się z tyłu. Dwa guziki na marynarce bardzo poprawią wygląd i proporcje klatki piersiowej. Pamiętaj.. nie ma sensu jej optycznie powiększać workowatym garniturem.

www.pinterest.com


 Na zakończenie chciałam się zwrócić do Panów. Mam nadzieję, że chociaż trochę udało mi się Wam przedstawić (od strony teoretycznej oczywiście) budowy waszych ciał. Myślę, ze już w podstawach wiecie jak się ubrać i co dla waszej sylwetki będzie najlepsze. Czy wysoki, czy niski, czy tęższy, czy szczupły, każdy z Was zasługuje na to żeby dobrze wyglądać, bo każdy z Was jest wyjątkowy :)


#feszynkilla #Marika

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz