piątek, 26 lutego 2016

Planowanie fryzury ślubnej krok po kroku

Dziś gościnnie u nas na blogu witamy Jul, specjalistkę w dziedzinie stylizacji włosów. Nie chcemy pisać bzdur, dlatego gdy jakiś temat jest dla nas (jeszcze) zagadką, szukamy pomocy u fachowców. W kwestii fryzur pomocną dłoń podała nam własnie Julianna, o której nieco więcej napiszemy na koniec.
A teraz garść ważnych informacji, jak zaplanować fryzurę, w tym szczególnym dniu. Zapraszamy! 

No i stało się. Powiedziałaś TAK, data ślubu ustalona, sala zarezerwowana, w myślach przymierzasz już idealna suknię. I co dalej? W głowie pustka, w końcu nigdy wcześniej  nie organizowałaś ślubu! Na szczęście w takich chwilach z pomocą chętnie przyjdzie Ci cała masa ślubnych ekspertów, osób doświadczonych w temacie, które bezboleśnie przeprowadzą Cię przez długą drogę przygotowań, tak że w tym wielkim dniu będziesz pewna, że wszystko zostało dopięte na ostatni guzik i o nic nie trzeba się martwić.
Ja dziś udzielę Ci kilku wskazówek dotyczących fryzury ślubnej.  Jaką fryzurę wybrać? Kiedy zacząć poszukiwania fryzjera? Czy umawiać się na czesanie próbne? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz poniżej.Poszukiwanie fryzjera
Poszukiwanie fryzjera dobrze jest zacząć jakieś pół roku przed datą ślubu. Zdarza mi się, że klientki zaklepują termin nawet rok wcześniej, ale są i takie, które dzwonią dwa tygodnie przed ślubem. Drugi przypadek jest dość ryzykowny, może się zdarzyć, że fryzjer na którym Ci zależy ma już wypełniony grafik po brzegi i będziesz musiała szukać dalej, a mając tak mało czasu może to być stresujące. W końcu musicie jeszcze znaleźć czas na próbne czesanie!

Wybieramy fryzurę
Wybierając fryzurę pamiętaj, żeby:
-pasowała stylistycznie do Twojej sukni- do zwiewnej letniej sukienki nie wybieraj raczej sztywnych koków, a romantyczne upięcia lub fale,
-umożliwiała Ci swobodne poruszanie się- nie przekombinuj z szaloną konstrukcją na głowie. Jeśli będziesz miała doczepiane włosy- upewnij się, że są zamocowane stabilnie i nie odpadną nagle podczas pierwszego tańca. Musi być Ci przede wszystkim wygodnie!
-była odpowiednio dobrana do Twojego rodzaju włosów- fryzura, która prezentuje się pięknie na gęstych, kręconych włosach, niekoniecznie musi wyglądać dobrze na prostych. W tej kwestii poproś o pomoc fryzjera- dobry stylista fryzur odpowiednio zmodyfikuje wybraną przez Ciebie fryzurę, tak aby wyglądała idealnie na Twoich włosach.


Próbne czesanie
Nie ryzykuj umawianiem się w ciemno na czesanie w dniu ślubu. Uwierz mi, że zaoszczędzone na próbnym czesaniu pieniądze będą niczym w porównaniu do stresu jakiego najesz się, kiedy okaże się, że Twoja fryzura w dniu ślubu jest fatalna a jedyne na co masz czas to wsadzenie glowy pod kran.
Zawsze umawiaj się z fryzjerem na próbną fryzurę! Dzięki temu Ty będziesz mogła stwierdzić, czy fryzjer rozumie Twoje potrzeby i czy w ogóle potrafi uczesać Twoją wymarzoną fryzurę lub doradzić Ci taką, w której będziesz wyglądała najlepiej, a fryzjer pozna Twoje włosy, co jest bardzo ważne. Dzięki temu będzie wiedział jak bardzo są podatne, ile czasu potrzebuje na fryzurę dla Ciebie, no i oczywiście pozna Twoje preferencje. To wszystko sprawi, że w dniu ślubu czesanie pójdzie szybko i sprawnie, bez niepotrzebnych wpadek.
Na próbne czesanie dobrze jest umówić się od razu, kiedy tylko znajdziesz fryzjera. Może okazać się przecież, ze sie nie dogadacie i wtedy spokojnie będziesz miała czas na znalezienie kogoś innego.

Czesanie w dniu ślubu
W dniu ślubu zarezerwuj sobie nadwyżkę czasu na czesanie. Jeśli fryzjer twierdzi, że uczesze Cię w godzinę, zarezerwuj sobie 1,5- 2 godziny na nieprzewidziane zwroty akcji. Tak, żeby w razie opóźnienia wszystko było wykonywane na spokojnie, bez pośpiechu. Nie czesz się też zbyt wcześnie rano- cały dzień chodzenia w gotowej fryzurze może sprawić, że nie zachowa ona swojego idealnego kształtu jeszcze przez całą noc.


Teraz wiesz już wszystko, co powinnaś wiedzieć w zanim zabierzesz się za planowanie ślubnego uczesania. Jeśli weźmiesz powyższe podpowiedzi pod uwagę, gwarantuję Ci, że planowanie fryzury ślubnej będzie czystą przyjemnością :)

Jul


Sporo istotnych i profesjonalnych wskazówek! Przyszłe panny młode potwierdzają, prawda? :)
Bardzo dziękujemy Jul, za tego gościnnego posta. Dla zainteresowanych dodamy, że Julianna prowadzi własnego bloga HAIR BY JUL (serdecznie zapraszamy i polecamy), na którym dzieli się fryzjerskimi poradami i uczy wykonywać najróżniejsze fryzury krok po kroku. Jest także specem od fryzur ślubnych - z tygodnia na tydzień rośnie liczba panien młodych, które w tym najważniejszym dniu zaufały jej, oddając swoje włosy w jej magiczne rączki.

Kochane czytelniczki, jesteście zainteresowane postami w tej tematyce? A może jacyś Panowie także chcieli by przeczytać parę pomocnych rad?

Dreamgirls

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz