sobota, 6 lutego 2016

Fotobudka - pamiątka dla Was i Waszych gości

Coraz częściej możemy ją spotkać nie tylko w centrach handlowych, lecz także na imprezach firmowych, studniówkach, czy najbliższych naszym sercom weselach. Postaram się więc dzisiaj przybliżyć nieco fenomen FOTOBUDKI i zastanowić się, czy warto decydować się na tego typu atrakcję.


bride-upthecreek.blog.pl

Automat, dzięki któremu będziemy mieć wspaniałą pamiątkę


Mówiąc jak krowie na rowie - FOTOBUDKA jest to automat fotograficzny z natychmiastowym wydrukiem zdjęć. Nie potrzebujemy dodatkowego fotografa (choć często "w pakiecie" oferowana nam jest osoba do obsługi sprzętu), sami wymyślamy swoje ustawienie i decydujemy, kiedy zdjęcie ma być zrobione. Fotografie też najczęściej automatycznie możemy przesłać na różne portale społecznościowe, a oprócz wydruku zostają one również (w przypadku fotobudek na weselach) zapisywane w galerii online.


Możemy wyróżnić kilka typów FOTOBUDEK


Najczęściej można spotkać dwa rodzaje automatów: CLASSIC lub BOX. Już spieszę z wyjaśnieniem, jak wyglądają.  Pierwszy jest to automat, który postawiony jest naprzeciw rozwiniętego tła fotograficznego (zdj. nr 1).  Drugi typ to, jak sama nazwa wskazuje, "pudło", do którego wchodzimy (zdj. 2). Często spotykane z tzw. technologią GREEN SCREEN, dzięki której możemy ustawić dowolny obraz jako tło. 

(zdj. 1) www.foto-budka.pl
(zdj. 2) http://www.foto-budka.pl/

Gdzie, jak i w jakiej cenie można sobie sprawić taką atrakcję?


Firm wypożyczających fotobudki na rynku jest co nie miara, więc znalezienie jakiejś w obrębie naszej miejscowości nie powinno nam sprawiać problemu. Tutaj muszę również napisać, że coraz więcej fotografów, czy nawet dj'ów posiada w swojej ofercie taką możliwość. I to właśnie między innymi od tego, gdzie chcemy ją wynająć, zależeć będzie ile będziemy musieli za nią zapłacić. Kolejnymi czynnikami wpływającymi na cenę są wypożyczane rekwizyty (peruki, maski, kapelusze, kolorowe okulary, wąsy, tabliczki z różnymi napisami, boa, itd. - często dodatkowe, które chcielibyśmy wynająć, np. gdy tematycznie pasują nam do uroczystości są wypożyczane za dodatkową opłatą), personalizacja fotobudki - niektóre firmy oferują (najczęściej za dodatkową opłatą) możliwość zrobienia unikalnego tła fotograficznego, czy np. layoutu na drukowanych zdjęciach, odległość od wypożyczalni (najczęściej w obrębie 50 - 100 km od siedziby firmy dojazd do klienta jest gratis). Najważniejszą rzeczą jednak wpływającą na koszt atrakcji jest czas, na jaki chcielibyśmy wypożyczyć. Ceny więc są naprawdę różne, ale żeby mniej więcej w tej chwili określić, z jakimi wydatkami musielibyśmy się liczyć, to wahają się one między 500 zł. (jedna z najtańszych wersji, 1 godzina wypożyczenia) a 900/1000 zł. (do 3 godzin).


Dlaczego warto się na nią zdecydować?


marcinbiodrowski.com

Zalet fotobudki na pewno jest wiele. Przynajmniej moim skromnym zdaniem. Zacznijmy od tego, że to wspaniała pamiątka - zarówno dla nas, jak i dla naszych gości. Po drugie wydruki z automatu są nielimitowane - a do wszystkich zdjęć mamy dostęp w galerii online, dostajemy je na płycie lub pendrivie. Często także mamy możliwość wykupienia opcji z albumem z fotobudki albo czymś w rodzaju księgi gości. Kolejną sprawą jest też dobra zabawa przy robieniu zdjęć! Przecież, skoro możemy zasłonić naszą twarz maską, założyć kolorowe okulary, czy perukę to nikt nas nie pozna i możemy się powygłupiać. 

alebudka.com

A gdyby tak... samemu zrobić fotobudkę?


Mimo, że zalet takiej atrakcji jest wiele to również mamy z nią związane obawy, czy nasze pieniądze "nie pójdą w błoto", czy spodoba to się naszym gościom, czy ktokolwiek będzie nią zainteresowany. Moim zdaniem będą na pewno! Gdy jednak znamy naszych gości i wolimi nie ryzykować, możemy zdecydować się na zrobienie czegoś a'la fotobudka - o tym jednak kiedy indziej :)


Moje zdanie już znacie. Jeśli będzie mi dane kiedyś mieć wesele marzeń to na pewno się na nią zdecyduję i uważam, że to fajna atrakcja. A czy Ty zdecydowałabyś/zdecydowałbyś się na fotobudkę? Co sądzisz o takim pomyśle? Może masz jakieś doświadczenie? Napisz koniecznie!


Weronika G.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz