wtorek, 23 lutego 2016

ABC... idealnego garnituru


www.lookbook.nu

Idealny garnitur u Pana Młodego jest niemniej ważny w ślubnej ceremonii niż suknia ślubna. Trzeba zatem znaleźć ten jedyny, który podkreśli sylwetkę przyszłego męża i zrobi z niego idealnego towarzysza dla wybranki serca na ślubnym kobiercu. 
CZAS NA WAS DRODZY PANOWIE :)


Na co zwracać uwagę przy wyborze?


1. Przede wszystkim naturalna linia ramion - zbyt duże poduszki sprawią, że marynarka będzie wyglądać na o wiele za dużą i będzie sprawiała wrażenie jakby "wisiała na wieszaku".
2. Otwarte klapy - taki mały szczegół, a może sprawić, że męska marynarka będzie prezentować się bardzo elegancko.
3. Wełniana tkanina - taki materiał nie tylko bardzo dobrze znosi użytkowanie, ale też może starczyć na wiele, wiele lat.
4. Taliowanie - moim zdaniem +10 do perfekcyjnego podkreślenia sylwetki.
5. Prostota - czym mniej detali tym większa możliwość wykorzystania garnituru na inne okazje.
6. Spodnie - mogą być z zakładkami lub bez - to zależy od upodobań Pana Młodego.

www.janadamski.eu

Idealnie dopasowany garnitur - charakterystyka.


www.zszywka.pl
Nogawki - warto zwrócić uwagę na to żeby materiał tylko trochę opadał na buty. Na przednim kancie na wysokości środka goleni powinno robić się załamanie o długości ok. 2 cm. Nogawka ma zasłonić sznurówki i delikatnie opadać na but w kierunku obcasa. Ważnym jest, aby brzeg nogawki znajdował się ok. 2 cm nad podeszwą.

Ramiona i klapy - jeśli chodzi o dobór marynarki ważne jest aby materiał na ramionach nie zwisał z nich ale też za bardzo ich nie opinał i nie uwydatniał. Od szczytu rękawa powinna biec łagodna i lekko zakrzywiona linia.

Pas - tutaj ważnym wykładnikiem są guziki - od jednego zapiętego guzika nie powinny rozchodzić się żadne pofalowania ani załamania tkaniny.

Mankiety koszuli - 1,5-2 cm - tyle mankiety mogą wystawać z rękawów marynarki. Rękaw powinien sięgać mniej więcej centymetr za przegub dłoni.

Kołnierz - kołnierz marynarki musi dobrze leżeć na ramionach - nie może być żadnych odkształceń czy fałdek. Warto aby kołnierzyki koszuli jak i marynarki przylegały do siebie, a ten pierwszy powinien wystawać ok. 1,5 ponad drugim.

Długość marynarki - rękaw marynarki nie powinien sięgać niżej niż do miejsca styku kciuka i nadgarstka.


www.facet.dlastudenta.pl


#feszynkilla #Marika

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz