sobota, 9 stycznia 2016

Rybka czy princessa? Oto jest pytanie..Typy sylwetek zostały już omówione, zatem należałoby przybliżyć nieco, jakie w ogóle modele ślubnych sukienek są dostępne na rynku. Zanim jednak przejdę do części merytorycznej, chciałabym pokazać Wam jeden, znaleziony ostatnio filmik ukazujący ewolucję sukien ślubnych. Powiem szczerze...domyślałam się, że będzie dość mocno widać wpływy aktualnie panujących nurtów modowych ale nie sądziłam, że aż tak. Każda inna, każda piękna :)Wyróżniamy 6 fasonów sukien ślubnych: prosty, princessa, empire, rybka (syrenka), klasyczny i w kształcie litery "A"

www.weddingbox.pl

www.stylowi.pl
Prostota i elegancja


Sukienka o fasonie prostym nie rozszerza się ku dołowi. Cechami charakterystycznymi są proste cięcia, swobodnie zwisający materiał, zazwyczaj brak jakichkolwiek halek, które mogłyby je dodatkowo rozszerzać. Prostota, elegancja, piękno, minimalizm, klasa.. mogłabym tak wymieniać i wymieniać :) 

Bajkowa Princessa


Suknie ślubne Princessy, tak zwane księżniczki charakteryzują się przylegającym do ciała gorsetem i mocno się rozszerzającą się spódnicą (to właśnie ona tworzy iście balową, a nawet można powiedzieć bajkową kreację). Sukienki mają mocno zaznaczoną talię i mnóstwo materiału na dole - zazwyczaj dół składa się z wielu warstw tiulu, Tiul, tiul i jeszcze raz tiul, bo czym obszerniejsza spódnica tym lepiej.

www.printerest.com

Bogini w empire


Suknie typu empire charakteryzują się odcięciem pod biustem. Zazwyczaj szyte są ze zwiewnych, delikatnych tkanin. Spotyka się je w wersji z rękawami, zarówno krótkimi, jak i długimi lub bez rękawów. Suknia łączy w sobie dziewczęcość, delikatność i zwiewność. Idealnie nadaje się dla kobiet w ciąży.

Kobieca syrena


Syrenka, czy jak kto woli rybka, to kreacja składająca się z dwóch lub jednej części. Górna część to dopasowany gorsetu zazwyczaj pozbawiony ramiączek czy rękawków. Dolna część natomiast to spódnica, która rozszerza się w okolicy ud, tworząc rozkloszowany dół. Kobiecość, idealne dopasowanie i zmysłowość - czego więcej można chcieć?


www.inspirowanewesele.pl

www.elizabethpassion.com

Klasyka gatunku


Model klasyczny sukni ślubnej występuje w dwóch wariantach – jedno lub dwu-częściowej. Gorsetowa góra najczęściej jest bez ramiączek, czy rękawków. Jeśli chodzi o dół to tworzy go opadająca na halce rozkloszowana i dość obszerna spódnica. Klasyka gatunku od wielu lat najchętniej wybierana przez Panny Młode. Dopasowana, lekko ozdobiona góra z nieco obszernym, ciekawym dołem.


"A" jak atrakcyjność


Suknia o modelu "A" charakteryzuje się dopasowaną górą, bez wyraźnego wcięcia w talli. Sukienka nieco się rozszerza dając trapezową linę dołu. Idealna dla kobiet puszystych, jak i szczupłych. Większość z nas będzie czuć się w tej sukience niebywale atrakcyjnie, subtelnie i co najważniejsze pięknie. 

www.windermann.com

Dobra dobra, ale starczy tej teorii :) Mam nadzieję, że udało mi się pokazać co jest dostępne w salonach . Pamiętajcie, że najważniejsze jest to żeby czuć się cudownie w sukience, a czy będzie to fason taki czy taki, to już zależy od gustu (i sylwetki) każdej Panny Młodej. A propos upodobań.. chciałabym w tym miejscu zapowiedzieć mój, następny, dość wyjątkowy post - każda z Dreamgirls opowie o swojej wymarzonej, najpiękniejszej sukni ślubnej. Zapraszam :)#feszynkilla#Marika

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz