sobota, 21 listopada 2015

Vademecum: Od koloru do wyboru - zaproszenia. [Joanna]

Listopad powoli dobiega do mety, a więc to najlepsza pora żeby podzielić się drugą częścią serii o zaproszeniach ślubnych. W poprzednim poście opowiadałam wam o całej tej skomplikowanej procedurze wypisywania, wręczania i paru innych kwestiach. Dziś przyjemniejszy temat, a mianowicie przegląd najpopularniejszych kategorii zaproszeń. Już na wstępie pragnę zaznaczyć, że tego postu nie sponsorowała żadna drukarnia, stąd zarówno nazwy kategorii jaki i ich dobór jest subiektywny :) Do dzieła!

P.S. Wszystkie zdjęcia znajdujące się w artykule zaczerpnęłam z portalu Tumblr oraz Pinterest.

1. Klasyczne

Zaproszenia klasyczne to takie, które nigdy nie wyjdą z mody. Cechują się przede wszystkim minimalizmem i elegancją, a gdy wyjmiecie je w dwudziestą rocznicę ślubu na pewno nie pożałujecie swojego wyboru, ponieważ ich konstrukcja i układ jest ponadczasowy. Prawie każda drukarnia do której się zwrócicie ma w swojej ofercie tego typu model. Jego dużą zaletą jest także cena. Klasyczne zaproszenia nie dość, że będą pasować do każdego typu uroczystości to na dodatek ich koszt rzadko przekracza 5 zł za sztukę. 


2. Ekskluzywne


Zaproszenia "ekskluzywne" to takie, które cechują się wyszukanym wzornictwem i niespotykaną formą. Z pewnością będziecie zadowoleni ze starannego wykończenia i wyrafinowanego charakteru. Takie zaproszenia to dobry wybór na wesela urządzane z rozmachem. Dadzą gościom sygnał, że uroczystość będzie na wysokim poziomie. Wujek z pewnością pobieganie po srebrne spinki do koszuli :) Mówiąc jednak poważnie to idealna opcja dla par, które planują urządzić eleganckie przyjęcie ze smakiem. Należy jednak liczyć się z kosztami, bowiem cena za sztukę może sięgać nawet 10 zł, w zależności od firmy, do której udamy się po pomoc. 3. Prestige

Zaproszenia typu "prestige" to wszystkie te, które mnie osobiście najbardziej urzekają. Z pewnością rzucą wam się w oczy ze względu na stylowe wzornictwo i finezyjne ornamenty. Co może być nieco zaskakujące, w porównaniu do klasycznych zaproszeń nie różnią się aż tak bardzo ceną, za to są zdecydowanie tańsze od zaproszeń eleganckich. Warto zatem poświęcić im choć chwilę namysłu, ponieważ ze względu na swoją z jednej strony oryginalność, z drugiej zaś niewymuszony tradycyjny charakter rewelacyjnie pasują do każdego typu uroczystości
4. Ręcznie robione

Zaproszenia tzw. "hand-made" mogą początkowo przerazić nas ceną, ale trzeba przyznać, że pod względem wspaniałego wykonania i precyzyjnego wykończenia, a także niepowtarzalności wzorów zostawiają całą resztę daleko w tyle. Rewelacyjnie nadadzą się dla par, które planują urządzić mniej oficjalną uroczystość, a także dla indywidualistów. Poza tym, jeśli jesteście pro-eko, możecie poprosić o zaproszenia na przetworzonym papierze, z łatwo degradowalnych elementów :)

    


5. Nowoczesne

Zaproszenia nowoczesne to takie, które są najlepszym przykładem na rozwój nowych technologii. To kreatywne wzornictwo, minimalizm, wykorzystanie tego wszystkiego co proponuje nam postęp, a z czego nie mogli jeszcze korzystać nasi rodzice: tłoczenie folią, wycinanie laserowe, nietypowe sztancowanie (różne kształty), druk cyfrowy, nadruki w różnych kolorach, tłoczenie monogramów, czy złocenia. Od koloru do wyboru! A cena? Podobnie. 


6. Retro

Dla wszystkich wielbicieli stylu vintage oraz na uroczystości stylizowane polecane są zaproszenia retro. Ich cena nie jest porażająca, a rynek oferuje naprawdę wiele modeli takich właśnie zaproszeń. Pomimo tego, ze swoją stylistyką nawiązują do tradycji są czasem bardziej niebanalne aniżeli nowoczesne projekty. 

7. Ze zdjęciem

Nowa moda to zaproszenia indywidualizowane poprzez fotografię. I uwaga! Może to być zarówno wasze wspólne zdjęcie jak i fotografie z dzieciństwa. Jeśli planujecie typowo rodziną uroczystość z przymrużeniem oka, w gronie najbliższych będzie to świetna zapowiedź ciepłej, luźniej atmosfery waszego wesela.

8. Inne niż wszystkie

Nie jesteście sztampowi? Wolelibyście raczej nie brać ślubu niż brać go w tradycyjnych okolicznościach? Oto i rozwiązanie dla was. Jeśli macie sporo poczucia humoru i pomysłów, a może planujecie wesele stylizowane, skorzystajcie z rozwiązań niekonwencjonalnych jakie niesie wybór ciekawej formy zaproszenia. Może puzzle? Może płyta? Może wreszcie origami, albo nawet...podkładka pod kubek? Jedyne co was ogranicza to cena i wyobraźnia ;) 


9. Indywidualne projekty

Umiesz bawić się programami graficznymi? A może twój narzeczony potrafi? A może w ogóle jesteś szczęściarą, której mama posiada wyjątkowe zdolności manualne? Jeśli tak, sami wymyślcie swoje projekty! Wcale nie trzeba korzystać z gotowców, które proponują nam firmy. Jak to mawiają: szukajcie a znajdziecie. Jeśli zależy wam by były to jak najbardziej spersonalizowane zaproszenia nie czekajcie, tylko zajrzyjcie na nasze konto na Pinterest. Już niebawem pojawi się tam galeria z najpiękniejszymi zaproszeniami, które udało nam się znaleźć.

Wpadajcie na DreamGirls po więcej! Do napisania w grudniu!

# JoannaBrak komentarzy:

Prześlij komentarz