poniedziałek, 9 listopada 2015

Uroda: Makijaż w dniu ślubu? [Weronika B]

No więc - w dziale tym znajdziecie wszystko co dotyczy tematów urodowych. Typowa rubryka beauty. Makijaże, manicure, pielęgnacja, porady i inspiracje. Będzie trochę teorii, trochę zdjęć, trochę recenzji. No i... metamorfozy. Dużo pomysłów. Jeszcze więcej wyobraźni. No dobra. Wstęp mamy za sobą. Przejdźmy do konkretów.

Co z tym makijażem panny młodej?

No kurcze. Dzień wyjątkowy, bezwzględnie. Panna młoda w pięknej białej sukni, z idealnymi paznokietkami, świeżym bukietem kwiatów, odpowiednio dopieszczoną fryzurą i... Worami pod oczami. Zaczerwienioną skórą. Błyszczącym czołem. I nie daj Boże, wielkim czerwonym nieprzyjacielem na nosie. O zgrozo. Możecie sobie wyobrazić coś takiego?
Uważam, że makijaż panny młodej w dniu ślubu jest absolutnie obowiązkowy. Nikt nie mówi, że panna młoda musi nałożyć tonę tapety, która po jednym tupnięciu nogą przez gościa spadnie z hukiem na ziemię. Makijaż wcale nie musi być ciężki. Może być delikatny. Może być totalnie minimalistyczny. Ale. No kurczę musi być no. Wyrównany koloryt skóry, podkreślone oko. Delikatnie rozświetlona cera i naturalny efekt. Albo i trochę odważniej, co ostatnio staje się modne. Mocniejsze kocie oko, widoczne konturowanie i wyraźne usta. Czego dusza zapragnie. Czego panna młoda sobie zażyczy. Wszystko zależy od indywidualnych upodobań.

Źródło: Internet.


A co z panem młodym?

Wbrew pozorom i ku zaskoczeniu wielu osób - makijaż w dniu ślubu jest coraz bardziej popularny także jeśli chodzi o panów. A raczej w szczególności jednego pana. Pana młodego rzecz jasna. No ale jak to tak. Facet? Pomalowany? Świat się kończy... Aaaa właśnie, że nie! Choć make-up na męskiej buźce jest wciąż mało powszechnym zjawiskiem, uwierzcie mi, to wcale nie taka dziwna sprawa. W sumie, jakby się dłużej zastanowić, to w ogóle nie jest dziwna sprawa. Na rynku kosmetycznym istnieją nawet produkty stworzone specjalnie z myślą o mężczyznach. No skoro panna młoda chce wyglądać idealnie, to dlaczego i pan młody nie może się prezentować wyjątkowo dobrze? Makijaż męski powinien zniwelować oznaki zmęczenia, zatuszować wszelkiego rodzaju niedoskonałości, blizny, zaczerwienienia, przebarwienia. Dobrze, profesjonalnie wykonany będzie wręcz niezauważalny, więc pan młody będzie się czuł komfortowo, a jego ego wskoczy na nowy poziom. Choć, najlepszym makijażem mężczyzny jest jego uśmiech i błysk w oku na widok ukochanej, co nie drogie panie? ;)


Źródło: Internet.
Weronika B,

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz