niedziela, 29 listopada 2015

Gruszka, klepsydra a może jabłko.. czyli jak dobrać sukienkę do kształtu sylwetki.


Jako ta "nowa" chciałabym na początku po krótce przedstawić co będzie głównym założeniem mojej modowej rubryki. Przede wszystkim postaram się jak najbardziej ułatwić i pomóc w wyborze sukni ślubnej. Poruszę tematy związane z modą ślubną praktycznie od stóp do głów :) Będzie wszystko o welonach, dekoltach, butach, dodatkach oraz najważniejsze.. odpowiem na pytanie jak znaleźć tą jedyną, idealną i najpiękniejszą suknię dla każdej panny młodej.

Wiele kobiet wybierając swoje codzienne ubrania, kierują się tym co im się podoba lub aktualnie jest w modzie. Na ulicy bardzo często można zauważyć młode (i nie tylko) dziewczyny, które podążając ślepo za tym co modne zapominają, że nie wszystko co modne pasuje akurat do ich sylwetki. Szukając sukni ślubnej nie można sobie pozwolić na niedopasowanie. Źle dobrana sukienka może np. podkreślać okolice, które wprawiają nas w kompleksy. Oczywiście kreacja musi być "na czasie" ale nie powinien być to priorytet. Ważne, żeby podobała się pannie młodej i sprawiała, że ta w dniu ślubu będzie się czuła komfortowo i najpiękniej na świecie. Przechodząc do meritum.. żeby w ogóle zacząć trafnie szukać tego "diamentu" ważne jest, aby poznać swoją sylwetkę.

I tak oto wyróżniamy 5 typów sylwetki: A-gruszka, Y-kielich, X-klepsydra, H-jabłko, I-kolumna

www.godspromoteme.com
www.alicebridal.com
Sylwetka w kształcie litery A, czyli gruszka:

Cechy sylwetki:
- linia bioder szersza od linii ramion
- wąskie ramiona
- biust małej bądź średniej wielkości
- brak brzucha
- wyraźne wcięcie w talii
- talia wydłużona
- krągłe, szerokie biodra
- masywne uda
- szczupłe łydki

Jaka sukienka?
Przy tym typie sylwetki wskazany jest klasyczny model sukni, z szerszym dołem. Sylwetka ta charakteryzuje się wyraźnym wcięciem w talii zatem idealnie sprawdzą się wszelakie tasiemki, paski, które ją dodatkowo podkreślą. Dzięki temu "zabiegowi" nie tylko odciągniemy wzrok innych od naszych mankamentów, ale też sprawimy, że drobne ramiona optycznie sprawią wrażenie proporcjonalnych. Jeśli chodzi o tkaniny to te zwiewne i miękkie staną się naszymi prawdziwymi przyjaciółmi - zakryją one to i owo, przez co staniemy się prawdziwymi boginiami o nienagannej figurze.www.slubnytarg.pl
Sylwetka w kształcie litery Y, czyli kielich:

Cechy sylwetki:
- ramiona szersze niż biodra
- duże piersi
- drobna budowa ciała
- wąska talia
- wąskie biodra
- szczupłe, długie nogi

Jaka sukienka?
Kobiety z budową ciała typu kielich powinny zrezygnować z marszczeń w okolicach ramion, gdyż te poprzez zwrócenie uwagi na wąskość ramion zaburzą proporcje sylwetki. Suknia powinna być dwuczęściowa, najlepiej z różniących się od siebie materiałów, które zagwarantują sylwetce równowagę. Gorset delikatny, natomiast spódnica obszerniejsza, wysadzana kryształami lub wyszywana ozdobnymi haftami - po prostu rzucająca się w oczy.
www.dress2016.com

www.stylowi.pl
Sylwetka w kształcie litery X, czyli klepsydra:

Cechy sylwetki:
- pełny biust
- krótka talia
- wyraźne wcięcie
- szerokość ramion równa szerokości bioder
- mocne uda

Jaka sukienka?
Jeśli chodzi o klepsydrę to jest to figura tzw. idealna... każdy inny typ dąży, żeby nią być. Właścicielka takiej sylwetki jest po prostu szczęściarą, w każdej sukni będzie wyglądała zachwycająco.


www.wedwoje.pl

Sylwetka w kształcie litery H, czyli jabłko:

Cechy sylwetki:
- figura nieco pełniejsza
- mały lub obfity biust
- brak talii
- płaski brzuch i pupa- biodra o takiej samej szerokości, co ramiona
- masywne uda i łydki

Jaka sukienka?
Jeśli chodzi o jabłko, to głównym problemem tutaj jest nieco większy brzuszek.. żeby go zakryć świetnie nada się sukienka odcinana pod biustem z nieco rozszerzonym dołem. Idealne będą luźne, zwiewne tkaniny, które pięknie ułożą się na sylwetce, nie podkreślając przy tym naszych niedoskonałości. Ważne jest też, aby unikać jakiś mocniejszych zdobień i marszczeń. W tym przypadku mniej znaczy lepiej (i ładniej, przede wszystkim). 

www.stylowi.pl
Sylwetka w kształcie litery I, czyli kolumna:

Cechy sylwetki:
- płaskie pośladki
- bardzo szczupła budowa ciała
- długie, szczupłe nogi
- płaski brzuch
- mały biust
- równa szerokość bioder i ramion
- brak wyraźnej talii

www.stylowi.pl
Jaka sukienka?
Kolumna powinna wybierać "bogate" suknie.. najlepiej tzw. princessa. Dlaczego? Dlatego, że obszerna spódnica i wyraźne odcięcie w talii idealnie zbuduje figurę klepsydry. Jako, że sylwetką obdarzone są osoby o szczupłej budowie, nie trzeba się przejmować, że suknia doda nam kilka kilogramów. Wszystko jest dozwolone, wszelakie hafty, zdobienia i kryształki.


#feszynkilla#Marika


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz